urunkat71.jpg
 

Akıllı Karbonmonoksit Alarmı


Akıllı Karbonmonoksit (CO) Alarmı SF450EN

Honeywell otomatik karbonmonoksit alarm cihazı SF450EN’i piyasaya sürdü. Güvenilir ve yüksek kaliteli bu cihaz konutlar, karavanlar ve tekneler gibi kapalı ortamlar için özel olarak tasarlandı.

SF450EN en yenilikçi elektrokimyasal hücre teknolojisini kullanarak, tam hassasiyet ve emniyet sağlarken, 6 yıllık kullanım ömrünü de garanti ediyor (normal kullanım şartları altında). Cihaz ayrıca Avrupa Birliği’nin evsel karbonmonoksit alarmlarına ilişkin EN50291:2001 standardını da karşılıyor ve buna göre resmi olarak onaylanmış durumda.

Algılaması ve fark edilmesi maalesef son derece zor olan karbonmonoksit (CO) gazı, genellikle “sessiz katil” olarak adlandırılıyor. Bu konuda yapılan pek çok uyarıya rağmen, halen çok sayıda yetişkin ve çocuk karbonmonoksit zehirlenmesine maruz kalıyor, hatta hayatını kaybediyor. Honeywell Analytics yöneticilerinden Adrian Keats “Maalesef hiçbir duyu organımız bizi karbonmonoksit konusunda uyaramadığı için, evimizde güvenilir bir karbonmonoksit alarmı bulundurmak tek çözüm” diyor. Çünkü karbonmonoksit gazı tamamen renksiz ve kokusuz, son derece zehirli bir gazdır ve ailemizi korumanın tek yolu güvenilir ve onaylı bir karbonmonoksit alarm cihazı kullanmaktır. Tüm fosil yakıt (doğal gaz, lpg, kömür, fuel-oil, odun, parafin vs.) kullanan şofben, kombi, soba gibi alevli cihazlar CO gazı oluşturabilen potansiyel tehlike kaynaklarıdır. Bu nedenle bu tip cihazların kullanıldığı konut veya ticari binalar, karavan ve tekne gibi kapalı alanlar son derece tehlikeli olabilirler. Karbonmonoksit zehirlenmesinin bir diğer tehlikeli yanı da ilk belirtilerin, genellikle baş ağrısı ve halsizlik tarzı, soğuk algınlığı gibi başka hastalıklarla karıştırılabilen semptomlar olmasıdır. Bu nedenle zehirlenenler çok daha üzücü sonuçlar oluşmadan durumu fark edemezler.

SF450EN CO alarm cihazı hiçbir sensör, parça ve pil değişimine gereksinim duymadan tam otomatik olarak çalışıyor ve en az 6 yıllık kullanım ömrünü garanti ediyor. İnsanlar genellikle yangın alarmlarını tanırlar, ancak karbonmonoksit alarmları da en az yangın alarm cihazları kadar önemlidir ve hayat kurtarır. Halen milyonlarca insan CO zehirlenmesi riski altında yaşamaktadırlar ve bu büyük tehlikeye karşı en etkili çözüm yolu güvenilir bir karbonmonoksit alarm cihazı kullanmaktır. Kaliteli ve güvenilir olmasının yanı sıra Honeywell SF450EN, herhangi bir kablo bağlantısı gerektirmeden, özel montaj kiti sayesinde son derece kolay takılır ve hiçbir pil, sensör değişikliği, kablolama gibi ilave işleme gerek yoktur. Bu özellikleriyle SF450EN tüm konutlar için ideal karbonmonoksit alarm cihazıdır.

SF450EN Cihazı Teknik Özellikleri 

  • Honeywell SF450EN (CO) cihazı elektrikli olmadığı için kablo çekilmesine gerek yoktur ayrıca elektrik kesintisi durumlarında da korumaya devam eder.
  • Honeywell SF450EN Gelişmiş elektrokimyasal duyar elemana sahiptir.
  • Otomatik sensör ayarlama özelliği ile ömür boyu hassas ve doğru CO ölçümü
  • Ömür boyu kullanılan pil özelliği
  • Sensör değişimi vs. gibi bakım gerektirmeyen tasarım.
  • Elektrik bağlantısı gerektirmeyen çok basit ve hızlı montaj
  • Görsel ve sesli alarm
  • 85 Desibel alarm seviyesi ( 3 mt uzaklıkta )
  • EN 50291:2001 Standardına uygun

89257207.honeywell_sf450en.jpg

CO Algılama Panelleri
CO Dedektör
Akıllı Karbonmonoksit Alarmı
Karbonmonoksit Araştırması
Tüm Hakları Saklıdır © 1992 -2019 AE Bina Teknolojileri
Tasarım Ankara Rehberi  | Yayınlama Ankara Hosting