Honeywell EBI


Enterprise Buildings Integrator
Facility management sistemi yazılımları Modern  bir binadan beklenen tüm çağdaş ihtiyaçlara ve fonksiyonlara bir omurga altında, sistemleri birbirleriyle haberleştirerek optimum çözümler sunar. Honeywell bu amacla EBI yazılımını gelistirmistir.

Entegrasyonun_Gucu_Power_Of_Entegration.jpgHoneywell Enterprise Buildings Integrator (EBI)
Bina otomasyon sistemlerinde, mekanik otomasyon, yangın algılama, kartlı geçiş, kapalı devre TV ve güvenlik sistemlerinin etkileşimli olarak tek bir yazılım ile izlenip kontrol edildiği tamamıyla entegre bir sistem.

Amaç
Binaların mekanik ve elektrik sistemlerinin; izleme, kontrol işletme, ayar ve diğer yönetim fonksiyonlarının merkezileştirilmesi, bir merkezden yönetilebilir hale getirilmesidir.

Honeywell Çözümün Avantajları
Tüm sistemler aynı dili konuştuğundan, tercümana ihtiyaç duyulmaz. Tercümanın aktarma yetenekleri ile sınırlı kalmadan %100 bilgi paylaşımı gerçekleştirilir. Tüm sistemlerin izleme ve yönetimi için tek bir yazılım kullanıldığından, personelin bir çok yazılım ya da sistemin özelliklerini öğrenmesi gerekmez. Operatör, tek bir bilgisayar üzerinden, tüm sistemlerin izleme ve kontrolünü gerçekleştirir. Personel sayısı ve efektifliği optimum düzeye çekilir. İşletme maliyetleri düşer. Yazılımların upgrade ihtiyacı doğduğunda, ayrı ayrı upgrade ve sürümleri değişmiş yazılımlar arasında entegrasyon maliyetleri oluşmaz. Tek bir yazılımın upgrade edilmesi yeterlidir. Piyasadaki entegrasyona en açık yazılım. Hem sistemler, hem veritabanı uygulamaları, hem de internet uygulamaları için en yaygın entegrasyon ortamlarını destekler. Sistemlerin birbirlerinden aldıkları bilgilere göre çalıştılarından esnek senaryolar oluşturmak mümkündür. İşletme tarafından bu senaryolarda değişiklik, ayar, yeni etkileşimler v.s. ortak yazılım üzerinden kolaylıkla gerçekleştirilebilir. Diğer çözümlerin hepsinde, sistem sağlayan firmalara başvurmak gerekmektedir (ki tercüman bilgisine bağımlılıktan dolayı yapılabilecekler oldukça sınırlıdır). Binadaki sistemler, sadece tek bir yazılım kullanılarak, ortak veritabanı sayesinde, nokta bazında entegre olarak yönetilebilir. IP omurga, ile alt sistemler yönetim ve izleme seviyesindeki EBI yazılımına bağlanırlar. Bütün sistemlerin tek bir firma tarafından sağlanması sonucu koordinasyon problemleri ortadan kalkar ve garantili entegrasyon sağlanır. Ortak bir veri tabanı olduğundan çok daha kolay ve çok daha fonksiyonel raporlar alınır. Böylece, İleriye yönelik tahminler, İyileştirme planları, Önleyici tedbirler v.s... çok daha etkin olarak gerçekleştirilir.

EBI_Book.jpg EBI - Dünyanın en gelişmiş ve güvenilir bina yönetim yazılımıdır...
Honeywell tarafından geliştirilen EBI, yangın, çevre güvenlik, kartlı geçiş, kapalı devre televizyon ve bina otomasyonu gibi tüm güvenlik gereksinimlerini tek bir merkezde toplayarak büyük bina komplekslerinin güvenlik ihtiyaçları için ideal çözümler sunuyor. Tüm güvenlik fonksiyonlarının tek bir merkezden izlenebilmesini ve yönetilebilmesini sağlayan EBI, yatırım ve operasyon maiyetlerinde önemli düşüşler sağlarken güvenlik sisteminin etkinliğini de en üst noktaya ulaştırıyor. Modüler yapısı sayesinde değişen ihtiyaçlara ve ilerleyen teknolojiye kolaylıkla uyum sağlayabilen EBI, çok değişik konfigürasyonlarıyla son derece özel ihtiyaçlara dahi kolaylıkla yanıt verebiliyor.

HONEYWELL LIFESAFETY MANAGER_1.JPGEBI Önemli Yetenekleri
Sistem Boyutu : Tek bir PC ile başlayıp, ihtiyaçlarınıza göre çok sistemli network yapısına geçebilirsiniz.Sistem geliştirme : Sisteme   yeni  yetenekler   kazandırmak oldukça kolay.  İşe basit bir HVAC sistemiyle başlayıp, daha sonra  Yangın Güvenlik  ve  Kartlı Geçiş sistemleri  eklemek mümkündür. Açık Sistem : EBI  dünayadaki  en açık sistemdir. Bir başka sistem  ya da  ürün grubuyla  haberleşip, entegre olabilecek şekilde tasarlanmıştır. Entegrasyon : Daha   verimli  iş  hayatı,  daha  çok   kazanç demek.   Binanızdaki   tüm  sistemlerle   entegre  çalışan  ve dinamik  değişimlere  cevap  veren  bu  yazılımla tüm binayı kontrol etmek mümkün.

 

EBI_Server_2.jpgTemel Özellikler
EBI tek bir yazılım ile tüm sistemlerin izlenmesi ve kontrolü amacıyla kullanılmıştır. • İşletme personelinin tekbir yazılım öğrenecek olması işletme kolaylığı sağlar • Yine tek yazılım; raporlama ve sistem analizi kolaylığı ve tüm sistemleri tek bir personel ile uzaktan izleme ve kontrol imkanı tanır • EBI esnek yapısı ile hem istenildiği kadar genişleyebilir hemde her tür ihtiyaca kolayca cevap verebilir • Standard web görünümü ile kullanımı çok kolay ve pratiktir • Güçlü kullanıcı grafik araçları ile her tür bilgiye çok hızlı ulaşım sağlar • Dinamik ve canlı grafik animasyon desteği ile olayı anında kavrama imkanı verir • Güvenlik, kartlı geçiş, yangın algılama ve otomasyon sistemini aynı yazılım üzerinde çalışarak tam bir entegrasyon sağlanmış olur • Sunucu ve operatör bilgisayarı için gereken minimum donanım Netwell tarafından belirlenecektir. • Yüksek rezolüsyonlu gösterge • Kat planları üzerinde detaylı mahal ve cihaz bilgilerinin grafik ortamda izlenmesi • Mouse ile istenen detayda bilgiye ulaşma • Tüm yangın kontrol operasyonlarını gerçekleştirmek mümkündür. • Tüm güvenlik, kartlı giriş sistemlerini izleme ve kontrol • 128 Adet Tema Key kullanılır. • XLS 1000 İnterface dahildir. • 10.000 Nokta programa adreslenebilir. •

Entegrasyon___.jpgEntegre Sistemler
HVAC Bina Otomasyon Sistemi
Yangın Algılama Sistemi
Acil Anons Sistemi
Gaz Algılama Sistemi
Aydınlatma Kontrol Sistemi
Kartlı Giriş Kontrol Sistemi
Hırsız Alarm ve Çevre Güvenlik Sistemi
Enerji Kontrol ve Yönetim Sistemleri
CCTV Kamera Sistemi
Merkezi Yönetim Yazılımları...

 

Entegrasyon_.jpgBina Yönetimi Sistemi Faydaları
Enerji harcamalarında tasarruf
Bakım giderlerinde tassaruf
Sistem Güvenilirliğinde Artış
Yüksek güvenlik
Diğer işletim bütçelerinde tasarruf
Maksimum konfor
Performans ölçülebilirliği
Personel verimliliğinde artış
İşletme çok daha kolay hale gelir
Can ve Mal Güvenliği Artışı
İşletme ve Bakım Maliyeti Azalması
Sistem Devamlılığının Sağlanması
Konfor Artışı
Bina Değeri Artışı
Bilgiye Ulaşma Artışı ve Kolaylığı
Sosyal Faydalar
....

EBI Prensip.jpg

Honeywell Entegre Bina Yönetim Yazılımı EBI
Tüm Hakları Saklıdır © 1992 -2019 AE Bina Teknolojileri
Tasarım Ankara Rehberi  | Yayınlama Ankara Hosting