Büyük Ölçekli Binalar

 

Yangın algılama ve uyarı alanında dünyadaki en gelişmiş sistem,

Buyuk_Olcekli_Binalar.jpg

Honeywell tarafından büyük ölçekli binaların yangın algılama ve alarm fonkiyonunu yerine getirmek için tasarlanan XLS1000 (Excel Life Safety System) akıllı dedektörlerden, birbiriyle peer-to-peer haberleşebilen panellerden oluşuyor. Her biri 8 bin noktaya kadar genişletilebilen yangın algılama panelleri, büyük iş merkezleri, hastaneler, oteller, bina kompleksleri, üretim merkezleri ve tüm askeri-sivil kamu binalarında tehlikeyi ve tehlikenin tam yerini daha başlama noktasındayken bildiriyor. XLS1000 İnteraktif Adresli Yangın Algılama ve Acil Anons sistemi Honeywell EBI Akıllı Bina Entegrasyon yazılımı ile binadaki diğer sistemlerle entegre olarak çalışır. 

Güçlü ve esnek sistem mimarisi
YANGIN__2_.JPG
İhtiyaçlar artığında ya da binaya yeni bölümler eklendiğinde, binanın her noktasını konrol etmek üzere yerel ağ (LAN) üzerinden haberleşebilen 64 panel kullanılabilir. Tam  olarak birebir çalışan network kontrol paneli ağı. Gelişmiş çok kısa cevap verme süresi. Sistemle entegre olarak çalışan cok kanallı djital seslendirme ünitesi. Sistemle entegre itfaiyeci telefonu. Signature Serisi cıhazlar. Çok sensörlü dedektor protokolu. Windows altında çalışma.

 

Peer-to-peer haberleşme

Yang__n_Paneli.jpg

Birbirine bağlı olarak çalışan her yangın paneli birbiriyle haberleşebildiği gibi, panellerin biri devre dışı kaldığında diğer paneller devre dışı kalan bölümün haberleşmesini eksiksiz olarak yerine getirebilir. Böylece sistem tehlike anında aksaksız olarak çalışmasını sürdürür. Peer to Peer 64 panele kadar genişleme. 80,000 adresli  nokta kapasitesi. 63 tekrarlayıcı veya uzaktan kumanda istasyonu bağlanabilme. 28,728  grafik nokta izleyebilme. Her dedektörün üzerinde bulunan mikroişlemci yangın kararını kendisi verebildiği gibi multi-sensör dedektör yapısıyla ortamdaki fotoelektrik, iyonizasyon ve sıcaklık kombinasyonunu denetleyerek en doğru kararı verir, yanlış alarmlarla paniğe neden olmaz. Dedektör içine yerleşmiş mikro işlemci sayesinde. Kronolojik olay dökümü & kendi kendine teşhis. Otomatik adresleme. Çevre şartlarına göre kompanzasyon. Bakım,kirlilik  & ön-alarm. Algoritmaya dayanarak karar verme. Zamana bağlı olarak değişen hassasiyet dereceleri. Çok -Sensörlü dedektör teknolojisi. Hatasız ,doğru çalışma. Çesitli  yangın senaryoları. Birbirine bağlı olarak çalışan her yangın paneli birbiriyle haberleşebildiği gibi, panellerin biri devre dışı kaldığında diğer paneller devre dışı kalan bölümün haberleşmesini eksiksiz olarak yerine getirebilir. Böylece sistem tehlike anında aksaksız olarak çalışmasını sürdürür. Peer to Peer 64 panele kadar genişleme. 80,000 adresli  nokta kapasitesi. 63 tekrarlayıcı veya uzaktan kumanda istasyonu bağlanabilme. 28,728  grafik nokta izleyebilme. Her dedektörün üzerinde bulunan mikroişlemci yangın kararını kendisi verebildiği gibi multi-sensör dedektör yapısıyla ortamdaki fotoelektrik, iyonizasyon ve sıcaklık kombinasyonunu denetleyerek en doğru kararı verir, yanlış alarmlarla paniğe neden olmaz. Dedektör içine yerleşmiş mikro işlemci sayesinde. Kronolojik olay dökümü & kendi kendine teşhis. Otomatik adresleme. Çevre şartlarına göre kompanzasyon. Bakım,kirlilik  & ön-alarm. Algoritmaya dayanarak karar verme. Zamana bağlı olarak değişen hassasiyet dereceleri. Çok -Sensörlü dedektör teknolojisi. Hatasız ,doğru çalışma. Çesitli  yangın senaryoları.

Dijital ses sistemi
Geneis_Ceiling_Line.jpgTehlike anında 8 kanallı dijital ses sistemi birden fazla dilde uyarı yayını yapabildiği gibi binanın ayrı bölümlerine ayrı ayrı uyarı da yapabilir. Sekiz kanallı digital seslendirme ünitesi, Dağıtılmış ve back up özellikli yükselticiler, Sisteme entegre ton generatorü, 70.7v & 25v  ses devresi, Sesli ve ışıklı çıkış olanağı, Sesli tahliye ve İtfaiyeci Telefonu Sistemleri, Audio ünitesi ile tümleşik XLS1000 Paneli. Yangın alarm paneli ile birleşiktir. Kendiliğinden çalışır. Digital veya Analog olabilir. Bir çift kablo üzerinden 8 ses kanalı taşınabilir. Sahaya dağıtılmış yükselticiler kullanılır. Audio(Seslendirme Üniteli)XLS 1000 paneli. RS485  ile bilgi and ses devresi haberleşmesi. Paneller arası bilgi haberleşmesi teyidi,nodlar arası yalıtım. 38.4 Kbaud (max.) haberleşme hızı. Class A ve B  sınıfı bağlantı. Zonlanmış Ses Yükselteçleri (ZAA). Fazla kablo karmaşasından arınmış 8 kanallı seslendirme ünitesi. Basit ve hızlı anahtarlama özelliği. Secilen kanal ve devre bilgisi. Göstergeli Ses kaynağı ünitesi. VU  Göstergesi. Sistem Hazır Ledi. Genel Çağrı. Acil Çağrı. Uyarı Çağrısı Telefon ile çağrı. Seslendirme Kaynağı Ünitesi ve Yangın Telefonu. Basit Kullanım. Minimum operasyon. Hata sız kullanma kolaylığı. Hızlı cevap verebilme. Otomatik ön anons.

Sahada İtfaiyeci Telefonu Sistemi
Acil_Anons_ve_Telefon_Unitesi.jpgYangı telefonu kartından bir çift kablo ile  çevrim hattı üzerindeki Siga -CC1  akıllı telefon ünitesine girilir. SIGA-CCI  data hatı ile signature serisi devreye bağlanır.Class ‘A’ veya ‘B’. Telefon ünitesinin sesli olarak uyarması  için zil sesi sağlanır. Sistemdeki bir yangın telefonu kaldırıldığı zaman, merkez telefon ünitesinde sesli ikaz meydana gelir. Telefon ünitesinin arıza durumu, LCD ekrandaki UNIT bölümünden izlenir. Merkezi telefon ünitesinin LCD ekranında, bekleyen ve bağlantı kurulmuş olan çağrıların sayıları ve açıklamaları görülür.

Kullanıcı dostu
itfaiyeci.jpgMüşteri ihtiyaçlarına yanıt veren   önemli özellikler; Her panelin likit kristal ekranı istenen dilde uyarı verir, tüm yerel ağ üzerinden her paneldeki bilgiye ulaşılabilir, kullanıcı dostu ekran sayesinde tehlike anında ekran başındaki kullanıcı, yapması gerekenleri görebilir. İstenmeyen yanlış alarmlarden arınmış çalışma hassasiyeti. Hızlı yanıt verebilme özelliği. Alarm sistemleri uygulamasında kullanım esnekliği. Yanlış alarmları ortadan kaldıran yüksek hassasiyet. Çok sensorlü dedektörlerle hızlı ve doğru yanıt verme süresi. Sistem dizaynında uygulamada önemli esneklikler. Lider Teknoloji. Daha iyi ve daha hızlı cevap verme. Ve daha birçok avantaj... LCD Gösterge Modülü, 5 genel system durum LEDi, 4 müşterek kontrol anahtarı, 88 x 21  aydınlatmalı grafik LCD, Önceki ve sonraki gelen mesajlar, Ayrıntılı ,alarm ve durum bilgisi, Nümerik tuş takımı, Zaman programlaması, Kritik nokta seçimi, , Bekçi turu, Güvenlik, 
Türkçeleştrilmiş ekran, Moduler yapı, Atomatik Adresleme, Dedektör tabanındaki adresleme anahtarları kaldırılmıştır, Adresleme elektronik olarak XLS kontrol panellerinden yapılmaktadır, İki defa adresleme ve yanlış adreslemeden doğacak zaman kayıpları ortadan kakmıştır, Elektronik Haritalama, Çevrim hattının üzerindeki cıhaz yerleşimin grafik olarak bilgisayardan izlenebilmesi, Automatik olarak  system haritasının yenilenmesi, Aksaklıların saptanabilmesi.

Ekonomik
Choose the right tool for the job_1.jpgXLS1000, hem konvansiyonel, hem de akıllı dedektörlerle uyumlu çalışabiliyor. Konvansiyonel yangın panelleri ve dedektörler mevcut kablo sistemi kullanılarak akıllı dedektörler ve adresli panellerle kolayca değiştirilebiliyor. Düşük tesisat maliyeti. Düşük işletme ve bakım maliyeti Karmasık kablo yapısı ve maliyeti olmayan hayat kurtarma özelliği... Tesisat ve ugulamada kolaylık,tasarruflar. Çevrim hatlarında Şildsis (zırhsız) ve büklümlü olmayan kablo kullanabilme, Sistem yenilemede mevcut tesisatlardan yararlanma olanağı. 125 adete kadar T bağlantı yapabilme  olanağı. Düşük tesisat uygulama, ve bakım maliyetleri.

Honeywell İnteraktif Adresli Yangın Algılama Paneli
İnteraktif Adresli Yangın Alarm Sistemleri
Honeywell İnteraktif Adresli Tekrarlama Panelleri
Honeywell İnteraktif Adresli Detektörler
Honeywell İnteraktif Adresli Yangın Uyarı Butonu
Honeywell İnteraktif Adresli Modüller
Honeywell Siren ve Flaşörler
Yangın Tatbikatları Araştırması
Tüm Hakları Saklıdır © 1992 -2019 AE Bina Teknolojileri
Tasarım Ankara Rehberi  | Yayınlama Ankara Hosting